CZ | EN

Aktuality

Administrativní budova CityWest B1 mění majitele

Fond kvalifikovaných investorů EDULIOS z realitní skupiny CIMEX prodal kancelářskou budovu City West B1 v pražských Stodůlkách. K podpisu transakce došlo 28. 12. 2018 a novým majitelem budovy se stal Patria City West Fond, spravovaný Patria investiční společností, která patří do skupiny ČSOB. Výše transakce dosáhla 69 mil. EUR. Přečtěte si celou tiskovou zprávu

 

Invest Summit 2018: Investování do nemovitostí

Martin Skalický, ředitel nemovitostního fondu Edulios, se zúčastnil Invest Summitu 2018, na kterém měl přednášku s názvem Investování do nemovitostí – je to hra, nebo seriózní business? Představil přehled posledního roku a hlavní výzvy do budoucna. Hlavním tématem Martinovo výstupu byla realizace investic – zda prostřednictvím koupě a následným pronájmem investičního bytu anebo pronájmem komerční nemovitosti.

Invest Summit proběhl 19. června 2018 v kavárně a kinu Dlabačov. Celou akci pořádal časopis Monty Rich.

 

 Invest Summit 2018Invest Summit 2018Invest Summit 2018Invest Summit 2018

Invest Summit 2018

 

Video výstup z diskuse - Investiční fórum

 

Výstup z lednového Investičního fóra, která byla na téma kondice trhu českých komerčních nemovitostí. Podle Martina Skalického, portfoliomanažera fondu Edulios, se ve střednědobém výhledu dvou až tří let od současné situace nic nezmění.


Investiční fórum (3. 1. 2018)

V Orea Hotelu Pyramida se odehrálo Investiční fórum, na kterém vystoupilo na tři desítky investičních expertů a ekonomů z Česka i ze zahraničí. Trendy na letošní rok představil publiku i ředitel nemovitostního fondu Edulios Martin Skalický.

Novým investorem se stala česká banka Creditas (28. 11. 2017)

Fond kvalifikovaných investorů Edulios se stabilizoval na trhu, což potvrzuje i fakt, že dosáhl další významné hranice raisovaného kapitálu od investorů. Objem prostředků investovaných do Podfondu EDULIOS Alfa od začátku roku přesáhl částku 100 mil Kč, když se mezi významné investory zařadila banka Creditas. Fond přesvědčuje mj. atraktivní očekávanou výnosností ve výši 6 % p. a.

Agency Breakfast (říjen 2017)

Pro realitní agenty jsme uspořádali v budově City West B1 v pražských Stodůlkách Agency Breakfast. Kromě výborné snídaně bylo představeno nemovitostní portfolio skupiny Cimex, po kterém následovala prohlídka volných prostor k pronájmu moderní administrativní budovy City West B1.

Thirsty Thursday (22. 6. 2017)

Společnost Cimex společně se svým nemovitostním fondem Edulious se zhostila organizací tradiční akce Thirsty Thursday. Stejně jako v minulém roce byla i letos zvolena pražská restaurace Villa Richter ležící pod Pražským hradem. Letošního „žíznivého čtvrtka“ se zúčastnilo přes 120 odborníků zaměřených na nemovitosti.

Investiční fórum (7. 6. 2017)

Nejistý vývoj kurzu české koruny a růst úrokových sazeb byl hlavním tématem červnového Investičního fóra, které se zaměřilo na nemovitostní trh, který se nachází ve svém historicky nejlepším období. Mezi řečníky nechyběl Martin Skalický, ředitel nemovitostního fondu Edulios. Investiční fórum proběhlo v pražském Orea Hotelu Pyramida.

HR Summit 2017 (16. 5. 2017)

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků byl hlavním tématem konference HR Summit 2017. Jedním z prezentujících byl i Martin Skalický, ředitel investičního fondu Edulios.

Investiční fórum (4. 1. 2017)

Martin Skalický, ředitel nemovitostního fondu Edulios, byl řečníkem na 12. Investičním fóru, který pořádal finanční magazín Investičníweb.cz. Investiční fórum se uskutečnilo 4. ledna 2017 v Orea Hotelu Pyramida na pražském Břevnově.

Jedinečný pohled do vývoje investic kancelářských nemovitostí nabídl Martin Skalický. Mimo jiné řekl, že ceny nemovitostí jsou méně volatilní než ceny jiných aktiv, avšak nejsou zcela mimo realitu, neboť jejich vývoj je plynulejší. Jím spravovaná investiční společnost Edulios obsahuje kvalitní realitu v podobě moderní administrativní budovy City West B1. Vnitřní míra návratnosti podfondu Alfa, ve které je budova umístěna, vykazuje hodnotu 6,21 procenta. Přičemž jde pouze o příjem z pronájmu, nikoliv o růst hodnoty nemovitosti.

Účastníme se soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty

Zúčastníme se vyhlášení 18. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která vznikla v roce 1999. Soutěž od svého založení mapuje a oceňuje nemovitosti realizované na území České republiky, které byly nově vybudovány či prošly zásadní rekonstrukcí. Do letošního ročníku odborná porota nominovala celkem 37 projektů, které se budou ucházet o respektovaný titul „Best of Realty“. Soutěž se bude konat 15. listopadu 2016 v kongresovém centru České národní banky v Praze.

Za dobu trvání soutěže bylo do klání o titul Nejlepší z realit přihlášeno více než 540 projektů z celé České republiky, z nichž odborná porota vybrala vítěze a oceněné.

 

Rozhovor: Investice do komerčních nemovitostí

Ředitel nemovitostního fondu Edulios Martin Skalický byl hostem pořadu Investičního webu týkající se investic do nemovitostních fondů. Rozhovor naleznete v přiloženém videu.

 Další tématická videa naleznete v Investorském magazínu

 

Jedeme do Mnichova na veletrh nemovitostí

Zúčastníme se podzimního Expo Realu v Mnichově (termín konání 4. - 6. října 2016). Na tomto veletrhu nemovitostí budeme prezentovat náš nemovitostní fond Edulios. Společně s námi pojedou i kolegové z Cimex Group, Arridere a Armando Hospitality Group. Navštivte náš stánek (číslo B1 533), který určitě nepřehlédnete.

 

Cimex Group a nemovitostní fond Edulios se účastnily akce Thirsty Thursday

Tradiční akce Thirsty Thursday, která se konala v pražské Ville Richter 23. června 2016, byla pod patronací skupiny Cimex Group, která se ujala role hostitele. Společenský večer se nesl v příjemné neformální atmosféře, jíž se zúčastnilo přes 120 odborníků zaměřených na nemovitosti. Více informací naleznete v přiloženém příspěvku

 

Edulios se představil na události Forbes Gala Invest

Ředitel nemovitostního fondu Edulios Martin Skalický představil na společenském setkání Forbes Gala Invest cíle a záměry fondu, který vede.
Více informací naleznete v přiloženém příspěvku

 

Nový fond EDULIOS zahájil úspěšné nákupní tažení a do svého podfondu Alfa koupil administrativní budovu City West B1

Moderní administrativní budova CityWest B1 ležící v pražských Stodůlkách je první realitní investicí nemovitostního fondu EDULIOS, který ji zařadil do svého podfondu Alfa. Jde o první velký obchod tohoto fondu, který má ambice zaujmout přední příčky mezi fondy kvalifikovaných investorů na českém trhu. Předpokládaný roční výnos z pronájmu budovy CityWest B1 činí zhruba 4 miliony euro.

Budova City West B1 má velikost podlahové plochy 24 400 m2 a řadí se mezi prémiové budovy, která je skvěle dostupná městskou hromadnou dopravou (leží přímo na stanici metra B Stodůlky), též je napojena na Pražský okruh a s výbornou dostupností do centra Prahy a na Letiště Václava Havla.

Struktura fondu EDULIOS se člení na jednotlivé podfondy, které dle zvolené investiční strategie investují do vybraných typů nemovitostí. Podfond Edulios Alfa se zaměřuje právě na administrativní budovy v Praze. Na základě provedených analýz by se mohla cílová výkonnost fondu EDULIOS pohybovat nad hladinou 6 % p. a.

 

Rozhovor s ředitelem nemovitostního fondu na ČIA News

Přečtěte si rozhovor s ředitelem nemovitostního fondu EDULIOS Martinem Skalickým, který vyšel na serveru ČIA News. Zjistíte, kam je výhodné investovat část vašich peněz a jak to vypadá na trhu s realitami. Rozhovor naleznete na tomto odkazu: http://www.cianews.cz/cs/1926502-martin-skalicky-nemovitostni-fond-edulios-pripravuje-vznik-dalsich-podfondu

 

Nemovitostní fond Edulios zahajuje

Jeden z největších privátních investorů na českém trhu, skupina CIMEX, která letos oslavila čtvrtstoletí od svého založení, získal v minulých dnech rozhodnutí ČNB o povolení k činnosti nemovitostního fondu Edulios. Fond byl představen na mezinárodních veletrzích ExpoReal v Mnichově a MIPIM v Cannes.

Fond Edulios byl založen s cílem přinést na trh nový způsob kvalifikovaného investování založeného na právní úpravě platné od 1. 1. 2014. Statutárním orgánem fondu je aktuálně společnost CIMEX Invest, s. r. o., která bude zajišťovat obhospodařování fondu Edulios a jeho podfondů, a to zejména z pohledu investičního managementu (analýzy trhu, identifikace investičních příležitostí, zajištění akvizic, zajištění financování a prodej).

„Je to pro nás velmi výrazný posun, který umožní dynamičtější řízení investiční činnosti i pružnější komunikaci s investory. Dokončujeme akvizici atraktivní kancelářské budovy se stabilním výnosem do podfondu Edulios Alfa a startujeme prodej akcií,“ říká k činnosti fondu jeho ředitel Martin Skalický. Podle něj investice do nemovitostí přináší dnes zajímavé zhodnocení a v případě podfondu Edulios Alfa očekává výnos i více než 6 % p. a.

 

Chystáte se na MIPIM?

Nemovitostní fond kvalifikovaných investorů EDULIOS se letos představí nejvýznamnějším evropským a světovým investorům, developerům a finančním institucím na prestižním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes. Pokud máte zájem o více informací nebo osobní setkání s našimi zástupci Martinem Skalickým a Janem Kratochvílem během veletrhu, kontaktujte, prosím, Jana Kratochvíla na jan.kratochvil@edulios.cz nebo +420 602 658 621.

 

Stáhněte si Aktuální informace pro investory EDULIOS Alfa

 

Kvalitní nemovitosti nejvyšší třídy docházejí. Kam dál na trhu s komerčními realitami?


O nemovitosti nejvyšší třídy je obrovský zájem, je ovšem těžké se k nim dostat. Proto roste zájem také o reality nižší kvality, které lze zhodnotit správným managementem. Co čeká Martin Skalický, portfoliomanažer fondu EDULIOS společnosti CIMEX, na trhu s komerčními nemovitostmi v roce 2016?

Zdroj: InvestičníWeb.cz